Perkant virš 60€ nemokamas pristatymas Lietuvoje
Perkant virš 60€ nemokamas pristatymas Lietuvoje
Krepšelis 0

Kakavos gidas

Viskas prasideda nuo kakavos medžio vadinamo Theobroma. Šie medžiai auga 20 ° į šiaurę ir į pietus nuo Pusiaujo, todėl šiltas ir drėgnas klimatas šiems augalams yra pati puikiausia terpė auginti vaisius. Kiekvienas medis duoda ovalius vaisius arba ankštis, kurių ilgis siekia apie 15 centimetrų. Kiekvienoje ankštyje yra 30–50 sėklų, ir būtent šias sėklas pasaulis žino kaip kakavos pupeles.
Kakava kaip ir kava pasižymi įvairiomis skonio natomis. Kakava dažnai išsiskiria ryškiomis šokoladinėmis natomis – nuo saldaus ir vaisinio iki kartaus ir riešutinio, priklausomai nuo tokių veiksnių kaip kakavos pupelių įvairovė, jų kilmė ir naudojami perdirbimo metodai. 

 

 

Tradiciškai kakavos gėrimas gaminamas iš 100 % kakavos masės, vandens bei mėgstamų prieskonių. Kakava būna tiršta, stipraus šokoladinio kvapo.

1. Pasirinkite norimą kakavos dozę:
Pirmą kartą ragaujantiems kakavos gėrimą patariame pradėti nuo mažesnio kiekio ir tuomet po truputį jį didinti.
10 - 15 g. - silpnas kakavos gėrimas, tinka vartoti kasdienai
25 - 35 g. - vidutinio stiprumo kakavos gėrimas
35 - 40 g. - stiprus kakavos gėrimas, tinka ceremonijoms.

2. Ingredientai:

  • Kakava
  •  70 - 80 C vandens
  • Šlakelis augalinio pieno
  • Saldiklio / prieskonių (pagal skonį)
3. Prietaisai kakavos plakimui:

Norint išgauti kreminį kakavos gėrimą su standžia puta, patariame naudoti   kokteilinę. Sudėjus visus ingredientus plakti viską apie 1 minutę.

Kakavos gėrimą galima pasigaminti ir su elektriniu trintuvu. Tik norint išgauti standžią putą, čia reikės kiek ilgiau plakti kakavą, patartina apie 2 minutes.

Naudodami pieno putos plakiklį maišykite kakavą ir mažą šilto vandens kiekį aukštyn-žemyn arba sukamaisiais judesiais iki vientisos masės. Sudėkite likusius ingredientus ir dar plakite kelia sekundes.

 Šaukštu energingai maišykite kakavą sukamaisiais judesiais, kol kakava taps vientisa ir kreminė. Šis metodas reikalauja fizinių pastangų ir gali prireikti šiek tiek laiko, kol pasieksite norimą konsistenciją.

Receptai

 Kakava su augaliniu pienu 

Kakavos 10 - 35 g
+
40 ml. karšto vandens
+
80 ml augalinio pieno

Sudėkite visu ingredientus į plakiklį ir plakite 1 min. Papildomai galite įdėti mėgstamo saldiklio, kardamono ar čili pipirų.
kakavos gerimas

Ceremoninė kakava 

Kakavos 35 - 40 g
+
150 ml. karšto vandens
+
žiupsnelis kajeno

Sudėkite visu ingredientus į plakiklį ir
plakite 1 min.

Kakava espresso stiliumi

Kakavos 10 - 15 g
+
60 ml. karšto vandens
+
žiupsnelis kajeno

Sudėkite visu ingredientus į plakiklį ir
plakite 1 min.

Tolimesniems kakavos atradimams:

  • Nebijokite ekeperimentuoti ir atrasti naujų skonių. Kakavos gėrimą siūlome pagardinti šiais prieskoniais: cinamonas, kardamonas, imbieras, ciberžolė, vanilė, anyžiai, muskato riešutas.
  • Kakavos sviesto gabaliukas sušvelnins kakavos skonį. 
  • Pabandykite į kakavos gėrimą įdėti riešutų sviesto, liksite maloniai nustebinti ;)