Shipping in Lithuania and Latvia!
Shipping in Lithuania and Latvia!
Cart 0

Cocoa products

How is cocoa produced?

It all starts with a cocoa tree called Theobroma. The production of cocoa begins in the tropical regions around the Equator, where the hot and humid climate is well suited for growing cocoa trees. The average cacao tree produces 30-40 cacao pods a year. These pods are typically harvested two times a year and can be green, yellow, orange, or red, depending on the variety of the cacao tree.

Varieties of cocoa beans

There are mainly three types of cocoa beans like: Criollo, Forastero and Trinitario.
Criollo These beans are fruit forward & are highly aromatic. They lack bitterness and have rich secondary notes. The Criollo beans are the finest & rarest form of cocoa beans. Forastero beans are commonly referred to as bulk cocoa. They are the most widely produced cocoa variety in the world, contributing to almost 80 -85% of the world’s total cocoa produce. Trinitario beans are a natural hybrid resulting for the cross pollination between the Criollo and Forastero beans. 

Cocoa beans

Prinokę kakavmedžio vaisiai nupjaunami, prakertami ir iš jų išimamos kakavos pupelės (šiame etape kakavos pupelės yra pasidengusios baltu saldžiu minkštimu).
Tuomet vyksta fermentacija, kakavos pupelės yra laikomos 45–60°C temperatūroje 2-6 dienas, kartu su ant jų esančiu minkštimu. Fermentacijos metu kakavos pupelėse natūraliai vyksta sudėtingos cheminės reakcijos, kurių metu pupelės įgauna atpažįstamą „šokolado“ skonį.
Fermentuotos kakavos pupelės džiovinamos – kad jose liktų kuo mažiau drėgmės ir jos negestų. Kakavos pupelės dedamos ant medinių lentų arba bambukinių kilimėlių ir 7–14 dienų džiovinamos saulės atokaitoje. Šiame etape kakavos pupelės įgauna joms įprastą rusvą atspalvį ir atsiskleidžia jų aromatas bei skoninės savybės.
Kitas etapas - kakavos pupelių skrudinimas.  Kakavos pupelių skrudinimo procesas yra labai svarbus veiksnys, kuris sustiprina kakavos pupelės skonines savybes, sumažina drėgmės kiekį ir naikina visas bakterijas.
 
Kaip valgyti kakavos pupeles?

Kakavos pupeles patartina skrudinti 15 minučių , 130 laipsnių temperatūroje. Paskrudinus kakavos pupeles atsiskleis šokoladinis aromatas ir jas bus lengviau išlukštenti. 
Kakavos pupelių lukštenimas yra labai paprastas, tiesiog suspauskite ją tarp pirštų ir pamatysite kaip lengvai lukštas nusiima nuo kakavos pupelės.

 

Skaldytos kakavos pupelės  

Skurdintos kakavos pupelės yra suskaldomos ir mechaniniu būdu kakavos pupelių lukštai išpučiami, o galutinis produktas ir yra skaldytos kakavos pupelės.

  

Kur naudoti kakavos gabaliukus?

Kakavos masė

Skrudintos kakavos pupelės yra malamos akmeninėmis girnomis iki vientisos tirštos masės – kakavos masės. Kakavos masei atvėsus ji sukietėja į vientisą bloką. Tai yra 100% šokoladas!

Kur naudojama kakavos masė?
Tinka naudoti veganiškų desertų receptuose, saldžiuose kepiniuose, gaminant naminį šokoladą arba pačią gardžiausią kakavą ir karštą šokoladą.
  Rūšinės kakavos gėrimas 

Kaip virti kakavą (vienam puodeliui):

 • Susmulkinti 10 - 20 g. kakavos masės
 • Užvirti vandenį ir suberti smulkintą kakavos masę
 • Maišykite ranka arba elektriniu prietaisu, kol kakavos masė ištirps
 • Jei trūksta saldumo galima pagardinti pienu ar saldikliu

  Kakavos sviestas

  Šiame etape kakavos masė yra presuojama, filtruojama ir taip išspaudžiamas aliejus. Aliejus galiausiai atvėsta vientisą geltoną kakavos sviesto bloką. 

  Šie 100% augaliniai riebalai yra puikus produktas tiems, kurie laikosi augalinės dietos arba kurie stengiasi į savo racioną įtraukti daugiau sveikų riebalų. Jame pilna riebalų rūgščių, tokių kaip oleino rūgštis, palmitino rūgštis ir stearino rūgštis, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais. 

  100 g kakavos svieste yra 32,9% mononesočiųjų riebalų, 3% polinesočiųjų riebalų ir 59,7% sočiųjų riebalų.

  Kur naudoti kakavos sviestą?

  • Galima vartoti kepimui vietoj įprasto aliejaus 
  • Sumaišykite su kakavos milteliais ir pasigaminkite naminį šokoladą
  • Gaminant veganiškus skanėstus, pyragus ar energetinius rutuliukus
  • Naudoti vietoje želatinos
  • Kakavos sviestas puikiai tinka gaminant kosmetiką

  Daugiau apie kakavos sviestą skaitykite: kakavos sviestas

  kakavos sviestas

  Kakavos milteliai

  Kakavos milteliai gaunami sumalus masę, likusią išspaudus kakavos sviestą.
  Viename šaukšte nesaldintos kakavos miltelių yra apie 12 kalorijų ir mažiau nei vienas gramas riebalų. Kakavos milteliuose taip pat yra geležies, magnio, cinko ir mangano, o viename šaukšte - 2 gramai skaidulų.


   

  Ar kada galėjote pagalvoti, kad iš kakavos pupelės galima pagaminti tiek daug skirtingų produktų, kurie skiriasi savo skoniu, tekstūra, išvaizda ir panaudojimo būdais? Mes gilinamės į kakavos subtilybes ir nuolat atrandame kažką naujo. Tad kviečiame ir jus paragauti naujų tikros kakavos skonių!

   

   

  Older Post Newer Post